FANDOM


Za stara
Pobrane (3)
Oryginalny tytuł Too Old
Polski tytuł Za stara
Premiera 12 sierpnia 2013Ziemia

24 września 2014Polska

Poprzedni odcinek Ogień i Lód
Następny odcinek Ziemia i woda
Za stara to trzydziesty pierwszy odcinek piątego sezonu oraz sto dwudziesty piąty ogólnie.

Streszczenie

Finn razem z Królewną Balonową został zaproszony do przyjęcia u Cytryndorów. Przerażona Królewna, widząc mękę ich poddanych, próbuje ocalić pewnego chłopca. Finn cały czas próbuje być jak najbliżej swojej dawnej miłości.

Fabuła

Gdy odcinek się zaczyna, widać Strażnika Bramy sprawdzającego paszport Balonowej oraz Finna dzwoniącego do Jake'a. Gdy dostają się do środka, wszystkie cytrynki wyglądają inaczej, noszą szykowne ubrania, itp. Wtedy pojawiają się Cytryndorzy. Królewna i chłopak są zszokowani ich stanem: Cytryndor znacznie przytył, a Cytryndor 2 nie ma nóg, jest wyraźnie wychudzony i ma odgryzioną część twarzy. Cytryndor powitał ich oboje, lecz gdy jego brat też chciał ich powitać, ten gwałtownie go zatrzymał. Rozpoczął się obiad.

W następnej scenie, widać wielki stół, a przy nim CytrynkiBalonowąFinna oraz dwóch organizatorów. Chłopiec zamienił się miejscami z jednym z gości, by być bliżej Królewny. Pyta, jak się trzyma. Ta odpowiada, że nadal niepokoi ją wygląd braci. Cytryndor zażądał przedstawienia. Kurtyna poszła w górę, a na scenie pojawiają się dwaj aktorzy. Ich akcja wcale nie zadowala władcy, za co ten razi ich prądem, by robili to szybciej i głośniej. Podczas spektaklu, hrabia zabiera kromkę chleba jednemu z bliżej siedzących poddanych. Widząc okrucieństwo brata, Cytryndor 2 rozdziela swoją jedyną kromkę chleba i jedną połowę oddaje smutnej cytrynce. Cytryndor widząc to, wpada w szał i zaczyna krzyczeć, że to "NIEDOPUSZCZALNE". Wtedy, jego brat, mruczy pod nosem: "Dopuszczalne...". Hrabia słyszał, co powiedział, więc zaczął krzyczeć mu do ucha "NIEDOPUSZCZALNE" i tak zaczęli się sprzeczać. Balonowa mówi, że nie może patrzeć, jak oni się kłócą i wychodzi. Finn podąża za nią.

Królewna zwiedzając zamek, odszukuje Cytruska - chłopca, który grał na harfie w swojej celi. Po chwili Cytryndorzy, słysząc "przyjemną" muzykę, dochodzą do jej źródła. Hrabia mówi, że nienawidzi Cytruska i jego muzyki, po czym łamie jego instrument. Władczyni Słodkiego Królestwa mówi, że zabiera tego wspaniałego chłopca do swojego Królestwa, gdzie będzie mógł się rozwijać. Cytryndor zaprzecza, mówiąc, że żaden poddany nie wyjdzie z ich Królestwa. Obmyślają plan ucieczki: planują wysadzić budyń Hrabiego. Wykonują swój pomysł. Gdy rozpoczął się deser, Cytryndor, delektując się budyniem, zaczął go rozgrzebywać. Wykrywając podstęp, każe wtrącić całą trójkę do lochu. Tam, Finn proponuje kolejny psikus, lecz w międzyczasie Cytrusek, wyciąga flet z plecaka Finna i zaczyna okropnie fałszować. Wchodzą bracia i zaczynają się delektować muzyką. Cytryndor 2, wykorzystując nieuwagę brata, wypuszcza więźniów. Cytryndor, zdając sobie sprawę co zrobił jego brat, pożera go. 

Królewna BalonowaFinn i Cytrusek uciekają, lecz wrota zamku są zamknięte. Na balkonie pojawia się jeszcze grubszy Cytryndor i rozkazuje swoim poddanym zabić całą trójkę. Podczas walki, z ust Hrabiego wychodzi jego brat. Zdejmuje wszystkim obroże elektryczne za pomocą przycisku, mówiąc, że mają przestać i go posłuchać. 

Nauczyłem się czegoś... wielkim kosztem... cytryna nie musi wyciskać innej cytryny by przetrwać! Cytrusku odejdź, rośnij silny i wróć do nas! IDŹ!

W końcu, Cytryndor połyka swojego brata. Cytrynki pomagają wydostać się naszym bohaterom. W drodze do Słodkiego Królestwa, Jake dzwoni do Finna. Pyta się, jak idzie. Finn odpowiada, że dostał kosza. Mówi też, że chyba będzie musiał wyjaśnić sprawę z Królewną Ognia. Jake mówi: Co? Nie słyszałeś? Ona już ma nowego chłopaka! Finn odpowiada na to: CO?!  Jake zaczyna się śmiać, mówiąc, że żartował. Pod sam koniec mówi: Ale może mieć.

Bohaterowie

Główni

Drugoplanowi


Ślimak


Piosenki

Galeria

Oficjalne obrazy:

Zrzuty z ekranu:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.