FANDOM


Wielka Wojna Gumy to konflikt zbrojny pomiędzy Słodkim Królestwem i ich sojusznikami a Gumbalidą.

Przyczyny wojny Edytuj

Bon14

Gumowa rodzina

Osiemset lat przed rozpoczęciem się akcji serialu, Bonnibel stworzyła trójkę swoich krewnych: Wujka Gumbalda, Ciocię Lisię i Kuzyna Gumcia. W pewnym momencie Gumbald zapragnął władzy tylko dla siebie i usiłował usunąć Bonni. Jego plan zawiódł jednak, a w wyniku walki z Królewną on i cała reszta rodziny została zmieniona w głupie cukierki które zaczęły służyć Balonowej.

Gdy w miniseri Żywioły, Królewna Grudkowego Kosmosu przywraca do normalność Krainę Ooo, Gumbald, Lisia i Gumcio powracają do swoich właściwych form. Od tego momentu sytuacja w Ooo stała się bardzo niebezpieczna.

Budowa Gumbaldi Edytuj

Gum2

Ulica Gumbaldi

Pomimo posiadania wysokorozwiniętej technologi i potężnego wojownika -  Ferna, Gumbald wciąż nie mógł równać się z Słodkim Królestwem i ich sprzymierzeńcami, dlatego więc zaczął tworzyć swoje własne, cukierkowe miasto. Po zaledwie pięciu tygodniach, potężne, cukierkowe miasto-państwo zaczęło przygotowywać się do wojny. Gumbaldia, nazwana imieniem swojego pana, była gotowa rzucić wyzwanie Słodkiemu Imperium.

Misja dyplomatyczna i podstęp Edytuj

Gdy wieść o powstaniu Gumbaldi dotarła do Królewny Balonowej, ta natychmiast wydała rozkaz do masowego zbrojenia się sił Królestwa. Finn nie zgadzał się z Bonnibel i razem z Jakem wyruszali do Gumbaldi by pomówić z jej władcą. Niestety, Wujek Gumbald był nieugięty i nie zgadzał się na żadne propozycja odnośnie pokoju. Nagle jednak, gdy Finn uratował życie Gumbaldowi, ten całkowicie zmienił swoje nastawnie do całej sytuacji. Zaprosił Finna i Jake na rodzinny obiad, gdzie ogłosił że wszystkie zaszłości pomiędzy Gumbaldią a Słodkim Królestwem zostają zapomniane, a na cześć tego, oblał chłopców dziwną, różową substancją i kazał przekazać ucisk od niego dla Bonnibel.

Gum33

Pakt o nieagresji

Po powrocie bohaterów Królewna gratuluje im dobrze wykonanego zadania i chcę przytulić Finna ale gdy wyczuwa od niego dziwny zapach, a Miętówka nagle zmienia się w głupkowatą wersje siebie samego, Balonowa zdała sobie sprawę że jej Wujek chciał się je pozbyć, wykorzystując do tego jej przyjaciół. Królewna wpada w furię i oficjalnie wypowiada wojnę Gumbaldowi i jego miastu. Wielka Wojny Gumy wybuchła na dobre.

Główna bitwa Edytuj

Cakewar

Gumbald demonstrując swoja siłę

Po tym gdy zdenerwowana przez szpiegowanie jej armii, Królewna Balonowa używa klaksonu wojennego oznaczającego rozpoczęcie się bitwy, gdy obie strony są już gotowe na atak, Finn próbuje przekonać Królewnę by dała jednak Gumbaldowi ostatnią szansę. Bonnie zgadza się po przypomnieniu sobie o starej przyjaciółce i zarazem poprzednim wcieleniu Finna - Shoko. Gdy jednak dochodzi do rozmowy pomiędzy Królewną a Gumbaldem, oburzona słowami Wujka, Bonnie daje mu ultimatum - albo złoży broń albo zginie. Jake widząc, że jednak rodzina nie zawrze pokoju używa soku koszmarów przenosząc Bonnie, Gumbalda, Ferna, Finna i siebie do snu.


Twokbs

Zawarcie pokoju

W czasie snu Bonnie zaczyna szanować wizję słodkiego królestwa Gumbalda, i gdy w końcu się budzą, KB przeprasza wujka za to że nie szanowała jego poglądów, na co ten fałszywie przyjmuje przeprosiny i zgadza się zakończyć konflikt. Gumbald i Bonnibel zamierzają się przytulić ale w ostatniej chwili wujek potyka się o nogę cioci Lisi, oblewając się własnym sokiem ogłupiającym i przemieniając się w Misę Ponczu. Lisia, jako nowy władca Gumbaldi akceptuje porozumienie, a Królewna ogłasza że odtąd oba królestwa będą żyć w harmonii, jednak przerywa jej nagłe pojawienie się GOLBa, które także kończy wojnę.

Siły zbrojne Edytuj

  • Słodkie Królestwa
    Armia KB

    Królewna i jej sojusznucy

Do wojny przeciwko swojemu Wujkowi, Królewna prócz własnej armie wezwała również do pomocy sojusznicze królestwa, takie jak Królestwo Szlamu, Orzechowe Księstwo, Królestwo Ognia i Hrabstwo Cytryndora. Po jej stronie walczą również Finn, Jake, Marcelina, Czarodziejka Łowów, Pana Jednorożek i Królewna Grudkowego Kosmosu.

  • Gumbaldia
Gum22

Ciasto, najpotężniejsza broń Gumbalda

Jako że Gumbaldia jest nowym państwem w Krainie Ooo, jej istnienie nie jest respektowane przez inne Królestwa przez co nie ma ona żadnych sojuszników (chyba że brać pod uwagę Lodowe Królestwo). W skład armii Wujka Gumbalda wchodzą: wielu cukierkowych żołnierzy, maszyny wojenne takie jak czołgi czy artylerie dalekiego zasięgu, ogromny robot wojenny - Ciasto, trawiasty wojownik Fern i wielu złoczyńców którzy przyłączyli się do wojsk Gumbalda by zemścić się na Słodkim Królestwie. Gumbald nazywa tę zgraję "Elitarnym oddziałem przeciwników Królewny".

Choć nie zostało to pokazane, Gumbald miał w swoim arsenale także parę głowic nuklearnych.

Ciekawostki Edytuj

  • Wielka Wojna Gumy odbywa się mniej więcej równe tysiąc lat po Wielkiej Wojnie Grzybów.
  • W wojnie biorą udział praktycznie wszyscy główni bohaterowie i antagoniści serialu.
  • Konflikt jest jednym z ostatnich wydarzeń w serialu.
  • Według Gumbalda, Lodowy Król jest członkiem oddziału przeciwników Królewny ale jak mówi sam Król, nie do końca wie co się tu w ogóle dzieje.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.