FANDOM


W cudzej skórze to dwudziesty siódmy odcinek w piątym sezonie Pory na Przygodę oraz sto trzydziesty pierwszy odcinek ogólnie.

Streszczenie 

Jake jest zmęczony tym, że Finn ciągle chce używać go jako zbroi, więc wymyśla zamianę by pokazać Finnowi jak to jest.

Historia

Odcinek zaczyna się w momencie, kiedy Finn w ciele Jake'a rozbija wszystko w domku na Drzewie i pozwala BMO zaatakować go tak mocno, jak tylko może, nie zdając sobie sprawy, że wszystko co robi w skórze Jake'a rani go. Następnie Finn skacze z dachu i kroczem Jake'a uderza o płot, powodując u niego niesamowity ból. Podczas rozmowy Finn mówi mu, że ból jest łatwy do przyjęcia. Jake zmniejsza się, skacze do ciała Finna i przejmuje kontrolę nad nim, aby nosić go jak zbroję, aż sam przyzna, że ból nie jest zabawny. Niestety, Jake nie jest tak "dobry", jak Finn i nie może kontrolować jego ciała na tyle dobrze, aby fizycznie go zranić. Zamiast tego każe mu przeczytać książkę Marzenie nudnego, chcąc go torturować z nudów, jednak plan obraca się i Jake'a nudzi czytanie książki, podczas gdy Finn jest nią zachwycony. Jake i Finn robią się  głodni, Finn oferuje rozejm, więc Jake może zrobić obiad. To daje Jake'owi pomysł, by zrobić pyszną pieczeń, którą Finn uwielbia, a następnie Jake zaczyna zjadać wszystko sam, chcąc by Finn przyznał, że jest mu źle, ale Finn jest tym całkowicie zniechęcony.

Telefon na specjalne okazje Finna nagle dzwoni. To Królewna Ognia zaprasza chłopaka na wspólny posiłek z jej rodziną. Finn nie odebrał telefonu, bo wiedział, że Jake może go zawstydzić. Jake siłą doprowadził Finna do domu królewny Ognia, gdzie zaprosiła mniej złych członków swojej rodziny i  Finna na kolację. Jake zmusza Finna by zdjął ubranie i trzymał obrus w bieliźnie, podczas gdy Jake śpiewał Piosenkę dziecka wysokim głosem. Królewna Ognia i jej rodzina byli tym przerażeni, królewna nakrzyczała na Finna, ale chwilę później zauważyła, że to Jake kontroluje Finna i dowiaduje się o zakładzie. Pragnie, by Finn wygrał zakład i życzy mu powodzenia.

Idą do domu Panny Jednorożek, widać jak panna myje naczynia. Kiedy zobaczyła Finna, który następnie wszedł do środka, pyta, gdzie jest Jake. Jake następnie wyciąga głowę i mówi, że jest w organizmie Finna. Przechodzący T.V powiedział tylko "Cześć". Usiadł przy komputerze z Miską nachosów i jadł je podczas grania na komputerze. Jake mówi Pannie o zakładzie i pyta, jak sprawić żeby on wygrał. T.V radzi mu wskoczyć do wulkanu. Jake słucha rady, idzie do wulkanu i zbiegiem okoliczności, spotka wilki ognia. Jake używa karmy jako przynęty by atakowały Finna. Jednakże, po prostu zaczynają jeść karmę i lizać twarz Finna, a ich ciepło nie przeszkadza Finnowi w ogóle. Jake zabiera Finna do wulkanu, obniża go do poziomu lawy, jednak kiedy tylko dotyka magmy, okazuje się, że Finn się nie boi, że czaszka spali mu się w lawie, Jake mówi sobie, że Finn jest szalony i wypuszcza go  z wulkanu, wychodzi z  jego ciała i przyznaje się do porażki. Uradowany Finn wskakuje Jake'owi do pyska, a następnie wskakuje do wulkanu  dla zabawy. Poparzony Finn i Jake trafjiają do Szpitala w Słodkim królestwie, a pod koniec widać pielęgniarki Klauny, ku przerażeniu Finna i zachwycie Jake'a.

Bohaterowie

Bohaterowie główni

Bohaterowie drugoplanowi

Bohaterowie wspomnieni

Muzyka

Ślimak

Ciekawostki

 • Ten odcinek ujawnił, że TV nadal mieszka z matką - może też mówić po angielsku (polsku).
 • Odcinek ukazuje, że Finn ma praktycznie nieistniejący odruch gardłowy. Ustalone jest na podstawie sytuacji, gdzie Finn może posiadać nieruchomy obiekt w gardle przez długi okres czasu - bez kasłania, wymiotowania czy dławienia się.  
 • Ze względu na fakt, że Królewna Ognia jedynie krzyczy na Finn'a za krępującą ją sytuację, można wywnioskować, że uzyskała kontrolę nad swoimi emocjami. Miała znacznie gwałtowniejszą reakcję w odcinku "Gorąca miłość", gdy przeszkadzały jej szepty.  
 • Królewna Ognia postawiła sobie również za cel zapraszania "lepszych" członków rodziny, wnioskując po jej stwierdzeniu z odcinka "Loch Szkieletów", że preferuje niszczenie zła.  
 • U Finn'a przedstawiona jest bardzo wysoka tolerancja na ból; zwłaszcza, jeśli chodzi o ogień. Gdy Finn i Jake przychodzą pod wulkan, Ogniowe Wilki gryzą chłopaka w rękę - ten pozostaje jednak niewzruszony i uważa działania wilków za "drobiazg". Za "ciepłą kąpiel" uważa również zanurzenie się w lawie, zarówno na sam koniec zakładu, jak i podczas świętowania zwycięstwa nad Jake'em (na sam koniec, w kostiumie Jake'a zanurza się w lawie). Owa tolerancja wytworzyła się prawdopodobnie z powodu związku, a zarazem przebywania u boku Królewny Ognia.  

Odniesienia do odcinków

 • Pielęgniarki klauny, które pojawiły się na końcu odcinka Mój sposób, powracają w tym odcinku, aby pomóc Finn'owi i Jake'owi uleczyć ich oparzenia. Powracają również ich odczucia co do pielęgniarek - przerażenie Finn'a i zachwyt Jake'a.
 • Finn ostatnio miał na sobie Jake'a jako zbroję w odcinku Milczący Król. Komentuje to słowami: "Już od dawna nie siedziałem w środku Jake'a."
 • Ponieważ (jak przedstawiono w odcinku "Wśród Poduszek") Jednorożki szybko rosną, wszystkie dzieci Jake'a i Panny wyprowadziły się do swoich domów, z wyjątkiem T.V.
 • Dwugłowa kaczka z intro występuje w tym odcinku.
 • Wiewiórka z "Co na drzewie, częścią drzewa" występuje epizodycznie.
 • Jest to pierwszy raz, gdy pokazane jest, że Jake zna "Piosenkę Małego Finn'a". Poprzednio piosenka słyszana była w umyśle Finn'a w odcinkach Wspomnienia wspomnień' oraz Goliad, jednak niewiadome jest, skąd Jake znał piosenkę.
 • Jest to pierwszy raz od odcinka Tata Jake, gdzie pojawia się Panna Jednorożek.

Odniesienia kulturowe

 • W oryginalnej wersji odcinka kilka razy przewija się imię islandzkiej piosenkarki Björk - imię zastosowane jest tam jako zamiennik słów takich jak m.in. heck.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.