FANDOM


Medal

Artykuł Miesiąca
Ta strona została wybrana przez społeczność w comiesięcznym głosowaniu i otrzymała miano "Artykułu Miesiąca".

Szymon i Marcysia (ang. Simon & Marcy) to sto osiemnasty odcinek serialu Pora na Przygodę, czternasty odcinek piątego sezonu.

Streszczenie

Marcelina opowiada Finnowi i Jake'owi, co się działo 996 lat temu, kiedy podróżowała razem z Szymonem Petrikovem.

Fabuła

Marcelina, Finn, Jake i Lodowy Król grają w kosza u wampirzycy. Król (który nie umie grać) sugeruje, że pójdzie po wodę. Młody bohater pyta Marcelinę dlaczego lubi grać w kosza "z tym starym pajacem". Dziewczyna twierdzi, że on jest bliski jej sercu i wiele razem przeżyli. Jake jest bardzo zdziwiony, i razem z Finnem prosi by Marcelina opowiedziała co przeżyła z Lodowym królem (Szymonem). Kiedy Król do nich dołącza wampirzyca rozpoczyna opowieść.

Tego samego dnia 996 lat wcześniej.

Marcelina i Szymon poszukują jedzenia, kiedy nagle rozlega się hałas od strony lasu. Mężczyzna ukrywa dziewczynkę w samochodzie i nie zważając na jej protesty zakłada Koronę. W szaleństwie zamraża jelenia, który był winny całemu zamieszaniu. Marcelina rzuca w niego śnieżką. Szymon odzyskawszy zmysły niepokoi się. Czy w lesie jest coś jeszcze? Petrikov chce rozweselić małą Marcelinę, więc udaje, że występuje w serialu. Niespodziewanie dziewczynka zaczyna kaszleć, a jej opiekun spostrzegł, że Marcelina ma gorączkę. Następnego dnia małej Marcelinie nie poprawia się, więc wyruszają "polować na rosół", po którym Marcelina na pewno poczuje się lepiej. Kiedy znaleźli się w sklepie z Zupami (Soupery), nie znajdują tam niczego, odkrywają natomiast że nie są sami w mieście. Jest jeszcze zgraja obrzydliwych Mutantów. Po ogłuszeniu jednego z nich Marcelinka i Szymon wyruszają w dalsze poszukiwania. Znajdują wóz z jedzeniem, który okazuje się być Małżulansem (Clambulans), znów nie odnajdują rosołu. Szymon denerwuje się tym faktem. Odkrywa kolejne mutanty, które próbują ich zaatakować. Simon spycha Małżulans, tym samym uruchamiając nagłośnienie wozu. Hałas przywołuje kolejne mutanty. Szmon ucieka trzymając małą na rękach. Po ukryciu Marceliny, Szymon zakłada Koronę i zamraża potwory. Po ponownym odzyskaniu zmysłów zauważa Różową Masę, która przyniosła mu rosół i szwajcarski scyzoryk. Nakarmiwszy Marcelinę i upewniwszy się że czuje się lepiej, przytulają się.

Tego samego dnia 996 lat później.

Młodzi bohaterowie i Król są zdziwieni opowieścią. Lodowy Król szepcze do Marceliny "ty dalej zajmuj ich opowieścią, a ja nabiję parę koszy". Pod koniec odcinka widać jak to robi.

Bohaterowie

Główni

Drugoplanowi

Piosenki

Ślimak

Ślimak pojawia się na aucie.

Ciekawostki

  • W tym odcinku (w opowieści wampirzycy) Marcelina ma 7 lat, a Simon 47. Oznacza to, że w pierwszym sezonie Marcelina miała 1000 lat, a Król dokładnie 1040.
  • Można stwierdzić, że Wielka Wojna Grzybów nie mogła dziać się przed 1982 rokiem. Wtedy nakręcono serial Cheers, w którego intro była piosenka śpiewana przez Simona.
  • Na początku retrospekcji Marcelina i Szymon musieli się znajdować w jakiejś Chińskiej dzielnicy. Świadczą o tym napisy na butelkach i telewizorze.
  • Według Cartoon Network miał to być odcinek specjalny (30-sto minutowy). Po premierze okazało się, że ten odcinek miał być połączony z I Remember You.
  • Jest to ostatni odcinek, w którego tworzeniu brała udział Rebecca Sugar przed odejściem do "Steven Universe"'.
  • Możemy się dowiedzieć, że Lodowy Król (jako Szymon Petrikov) po założeniu lub chwilę po ściągnięciu korony zwracał się do małej Marceliny "Gunter" czyli Gieniu
  • Pod koniec odcinka można zobaczyć, że Szymon wkroczył w piątą fazę przemiany.
  • W plecaku Simona są pałeczki do gry na perkusji, to znaczy, że jeszcze przed przemianą grał na perkusji.
  • Możliwe że odcinek był prawdopodobnie inspirowany historią Lee i Clementine z "The Walking Dead".
  • Od tego odcinka Finn i Jake zmienili zdanie na temat Lodowego króla.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.