FANDOM


Słodkie Królestwo
250px-Candy kingdom
Zdjęcie Królestwa
Nazwa Słodkie Królestwo
Ustrój Monarchia
Władca Królewna Balonowa
Lokacja Kraina Ooo
Mieszkańcy Słodyczanie

Słodkie Królestwo, pod władzą Królewny Balonowej (lub Balonowego Księcia [odcinek "Fionna i Cake" oraz "Mały Łobuziak"]). Stworzone jest z cukierków i cukru. Najczęstsze pokazywane królestwo w kreskówce. Przed atakami i nieprzyjaciółmi strzegą go Gumowi Gwardziści. Zamieszkiwane jest przez Słodyczan, który również stworzeni są ze słodyczy. W centrum Królestwa znajduje się pałac Królewny Balonowej w którym mieszka m.in. Miętówka. Imprezy i wielkie święta są tu na porządku dziennym albo są to święta kulturalne lub imprezy wystawiane przez Królewnę. Na jednej z nich widzimy, że zamek ma ściśle tajne wejście (odc. "Księgowidło").

Ciekawostki

  • W odcinku "Królestwo Gieniów" Słodkie Królestwo pada ofiarą inwazji Gienia. 
  • W odcinku "Coś Wielkiego" Słodkie Królestwo zostaje zaatakowane przez Wiedźmę Maję. 
  • W tle widać dolinę między górami, w której widnieje tęcza.
  • Słodyczanie zostali stworzeni przez Balonową
  • Przez królestwo płynęła radioaktywna rzeka

Historia

Mało jest wiadome o wczesnej historii Słodkiego Królestwa. W odcinku "Skarbiec" pokazany jest proces budowy królestwa przez Królewnę Balonową i Słodyczan. Pokazane były po części zbudowane mury oraz centralna konstrukcja zamku, oraz radioaktywna rzeka płynąca przez królestwo która była zakopywana słodyczami. Zakopywano ją ponieważ mogła spalić/zmutować każdego kto by się jej dotknął, jak w przypadku Shoko. Podczas tego odcinka było także pokazane ożywienie gwardzistów przez królewnę balonową za pomocą jej amuletu.

Kiedy królestwo zostało ukończone stało się potężne, a władze nad nim sprawuje Królewna Balonowa. Legendarny bohater Billy pokonał i uwięził Króla Złego w koronach drzewa w więzieniu z bursztynu które jest na czubku zamku. Od tamtego czasu gwardziści nie byli zbyt potrzebni a ich role przejęli bananowi strażnicy.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.