FANDOM


Powrót do Nocosfery
NOCOSFERAA
Sezon 4 Odcinek 5
Polski Tytuł Powrót do Nocosfery
Oryginalny Tytuł Return to the Nightosphere
Premiera 30 kwietnia 2012Ziemia

19 października 2012Polska

Poprzedni Odcinek Miłosne Marzenie
Następny Odcinek Potworek tatusia

Powrót do Nocosfery to piąty odcinek czwartego sezonu oraz osiemdziesiąty trzeci ogółem. 

Streszczenie

Finn i Jake budzą się niespodziewanie w więzieniu w Nocosferze. Kiedy z niego uciekli, musieli się zmierzyć z ogromnymi kolejkami do władcy Hunsona Abadeera.

Okazuje się, że tak naprawdę jest to Marcelina. Wampirzyca pomaga w ucieczce Finna i Jake'a, zamykając portal do Nocosfery. Kontynuacją przygody jest odcinek Potworek tatusia.

Fabuła

Finn i Jake budzą się na bananach w więzieniu Nocosfery. Nic nie pamiętają. Jake nagrał ostatnie wydarzenia. Film pokazuje portal do Nocosfery, jednak bateria nie wytrzymuje napięcia. Wychodzą szybko z więzienia, ponieważ nikt nie przyszedł zmienić strażnika więziennego. Ten natomiast wypuścił wszystkich osadzonych.

Szukając Hunsona, dowiedzieli się, że musza się z nim umówić na spotkanie. Ma to swoją cenę, bo musi czekać bardzo długie kolejki. W międzyczasie spostrzegają czarną chmurę, która strzela piorunami w demony.

Po kilku dniach czekania w kolejce, w końcu mogli się spotkać z Hunsonem, jednak znowu musieli poczekać w kolejce. Przyleciała owa tajemnicza czarna chmura i zapytała: Kto do Hunsona Abadeera? Wszyscy którzy podnieśli ręce odrazu byli eliminowani, Finn pod wpływem adrenaliny nie chciał jej opuścić. W ostatniej chwili Jake uratował go. Kiedy już nie było kolejki, mogli swobodnie iść do twierdzy Hunsona.

Kiedy poprosili władcę, żeby ich wypuścił, ten odmówił. Stwierdził, że nikt nie może opuścić Nocosfery. Zaczyna się bitwa. Hunson bije się z Finnem, a Jake próbuje otworzyć tajemnicze drzwi. Okazuje się, że w środku jest portal do Krainy Ooo.

Demon podąża za nimi. W środku portal, Finn uderza z miecza w swoją głowę, a z niej wychodzi Marcelina. Każe im uciec, po czym zamyka portal.

Bohaterowie

Główni Bohaterowie

Bohaterowie Drugoplanowi

Ślimak

Ślimak pojawia się obok posągu Hunsona Abadeer'a.

Ciekawostki

  • Na tytułowym obrazie jest Finn i Jake na bananach, Jake rozmawia przez komórkę, a bracia są połączeni czymś w rodzaju pępowiny.
  • W tym odcinku Jake powiedział po japońsku "Gamate ne" co oznacza Czekamy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.