FANDOM


Pięć następnych opowieści
S5-BN24-Another Five More Short Graybles.Titlecard
Tytuł Another Five More Short Graybles
Polski tytuł Pięć następnych opowieści
Data premiery 17 czerwca 2013 Ziemia

7 kwietnia 2014 Polska

Poprzedni odcinek Ostatni Skok
Następny odcinek Prawo Ulicy

Jest to dwudziesty czwarty odcinek piątego sezonu oraz sto dwudziesty ósmy odcinek ogółem. 

Streszczenie

Cuber poraz trzeci opowiada historię. Tym razem o Cynamonku, Cytryndorze i Cytryndorze 2Finnie i Jake'u, Lodowym Królu i Panie Lisie.

Pierwsza opowieść

W domku na drzewie Finn i Jake chcą stworzyć maszynę czasu dla Jake Jr, aby ją rozweselić. Dziewczyna siedzi na kanapie i patrzy jak im idzie. Pod koniec odcinka wechikuł się niszczy, a jedyne co z niego wypada to gazeta w której jest napisane, że Jake Jr jest sławna.

Druga opowieść

Cynamonek strasznie boi się ciemności. Królewna Balonowa próbuje mu uświadomić, że jest już za duży na spanie z lampką, więc mu ją zabiera. Ten wpada w panikę, podpala swój dom i ucieka. Po raz kolejny widzimy go w domu przy wieży Cytryndorów, gdzie klony rzucają w Cynamonka i karzą mu odejść. Trzeci raz, Cynamonek jest w domu Pana Lisa, gdzie niszczy mu dom. Ostatni raz pojawia się w domku na drzewie, gdzie Jake Jr. daje mu nową lampkę.

Trzecia opowieść

Lodowy Król postanawia zorganizować noc filmową. W tym celu zaprasza grupkę pingwinów i pyta się, który film chcą obejrzeć. Wszystkie zdecydowały się na film "Baby Ballet". To nie spodobało się władcy. Król zatrzymuje się na filmie "Basic Mortality. Mówi, że słyszał, że to popularny film i jest dobry dla pingwinów, lecz teraz te są niezadowolone. Umówił się z pingwinami, że ten puści swój film, a on będzie dla nich tańczył w stroju baletnicy.

Czwarta opowieść

Cytryndor i jego brat zajmują się małą, sztuczną, szklaną cytrynką w pudełku. Twierdzą, że jest to ich syn. Pierwszy z nich każe mu tańczyć, po czym łapie go za rączki i próbuje tańczyć, lecz drugi jest zły tym pomysłem, więc zabiera lalkę i kładzie ją do łóżka twierdząc, że chłopiec jest już zmęczony. Odchodzi na chwilę od stołu do szafy i wyjmuje mały zielony kapelusz, aby wręczyć do synowi, lecz zauważa, że jego brat znowu każe tańczyć cytrynce. Ten się wścieka i dochodzi do walki między braćmi czego wynikiem jest rozbicie małej cytrynki.

Piąta opowieść

Zły Pan Lis wraca do domu w lesie, po nieudanej próbie poszukiwania skarbu. Kiedy widzi w łóżku swą podświadomość, ta wychodzi z niego i pisze na kartce, że wie, gdzie jest skarb i chce narysować jego położenie, lecz do domu wpada oszalały Cynamonek, przez co podświadomość znika, a jego dom zostaje zniszczony przez słodyczana.

Bohaterowie

Główni

Ślimak

Ciekawostki

  • Lampka jakiej używa Cynamonek jest w kształcie Jake'a.
  • Pan Lis, tak jak Jake posiada podświadomość.
  • Z tego odcinka można wywnioskować,że Jake jest kimś w rodzaju celebryty ,ponieważ robią lampki w jego krztałcie.
  • Kiedy Finn i Jake budowali maszyne czasu, dla Jake Jr. ta odezwała się do ojca: Nie jestem już dzieckiem. Oznacza to, że Jake Jr. jest już starsza       
  • Gdy Finn i Jake pokazują jutrzejszą gazetę pisze tam ( jake Jr Aniołeczek z 'oczami' tatusia).       

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.