FANDOM


Medal

Artykuł Miesiąca
Ta strona została wybrana przez społeczność w comiesięcznym głosowaniu i otrzymała miano "Artykułu Miesiąca".

Miętówka (ang. Peppermint Butler) to lokaj Królewny Balonowej.

Wygląd

Jest ubrany tak jak każdy lokaj. Nosi ciemno-niebieski frak z czerwoną muszką. Ma także czerwone buty i czerwone rękawiczki. Jest jedną z niewielu postaci, które nie mają czarnych oczu. Jego głowa jest w biało-czerwone paski.

Pod koniec serialu, przez wpływ eliksiru Gumbalda, został zmieniony w głupią i bezmyślną wersje siebie samego.

Osobowość

Miętówka wydaje się szczęśliwym, beztroskim kolesiem. Jest dobrym pracownikiem, który pomaga Królewnie Balonowej w jej królestwie jako strażnik lub kucharz. Mimo iż jest dorosły, często jest dziecinny. Jest także łatwowierny. Prawdopodobnie ma ciemną przeszłość, ponieważ jest najlepszym przyjacielem Śmierci. Uratował Finna i Jake'a od kłótni z Królewną Balonową spowodowanej śmiercią jej kwiatka, jednak zażądał za to ich ciał, które chciał zabrać, gdy oni będą spać. W odcinku Oczy dowiadujemy się, że miał sprzeczki z jednym z Goblinów. Myślał, że go zabił, jednak Finn i Jake później tłumaczą, że Goblin był martwy już wcześniej.

Umiejętności

Miętówka posiada moce nawiązujące do Świata Zmarłych. Jak dokładnie te moce wyglądają nie wiadomo, jednak potrafi on wejść do Świata Zmarłych i nauczyć tego śmiertelników. Wie także wiele rzeczy o tym świecie, na przykład to, że nie wolno pić wody, która powoduje utratę pamięci. W jakiś sposób rozpoznał Króla Złego w ciele Królewny Balonowej (odcinek Śmiertelny upadek). Zaczął wtedy syczeć jak kot. Miętówka zna wiele tajemnic. Wie np. jak dojść z pałacu Bonnibel do Domu na Drzewie pod ziemią. Potrafi zmieniać innych w hybrydy demonów, lub uformować się w postać z zbroją i ognistym mieczem. Potrafi się komunikować z Nocosferą.

Ważniejsze role w odcinkach

W tym odcinku pomaga Finn'owi i Jake'owi przejść do świata zmarłych. W zamian chcę przejąć ich ciała, jednak jak na razie ich nie wziął.

W tym odcinku gdy Finn i Jake chcą się dowiedzieć o aurze Miętówki, on odpowiada że nie ma nic ciekawego, oraz odchodzi.

W tym odcinku szuka męża dla Królewny Balonowej. Znajduję Braco, który idzie z nią na randkę, jednak nic nie wypala. W tym odcinku po raz pierwszy widzimy jak używa Czarnej Magii.

W tym odcinku walczy z Mistrzem Pokoju. Dowiadujemy się, że potrafi zamieniać istoty w kreatury, oraz na chwile przejmować nowe ciało.

W tej serii Miętówka czynnie pomaga bohaterom w walce z wampirami. Zapisuje on w książce poznanych krwiopijców, a później sam Król Wampirów daje mu swój autograf. W odcinku Mroczna Chmura rozsypał się na kawałki ale został poskładany, przez Królewnę Balonową.

Specjalnie dla Finna, Miętówka wykuwa miecz Nocy. Broń która będzie służyła chłopakowi do walki z jego nowymi przeciwnikami. By wzmocnić miecz, Lokaj przyzywa władcę Nocosfery - Hunsona Abadeera. Pojawia się później na koncercie Marceliny w świecie zmarłych gdzie zostaje zaatakowany przez kuzyna Królewny Balonowej; Gumcia.

Pod koniec tego odcinka, gdy Finn i Jake zdają raport Bonnnibel odnośnie ich pobytu w Gumbaldi, Miętówka wyciera ich ręcznikiem gdyż była na nich dziwna, różowa substancja. Kiedy Lokaj oczepuje ręcznik, substancja przenosi się na niego, zmieniając go w głupią, młodszą wersje podobnej do tej którą widzimy w odcinku Skarbiec. Gdy Królewna widzi co się stało z jej najwierniejszym sługą, wpada w wściekłość i otwarcie deklaruje wojnę Gumbaldi.

Ciekawostki

  • W odcinku Zalotnik uderzył Balonową.
  • W tym samym odcinku sprawił, że Cynamonek został opętany przez demona Ogdoad.
  • Potrafi odprawiać magiczne rytuały i przenosić śmiertelników do świata umarłych.
  • Kiedy w odcinku Stworzyłaś Mnie, podłączony do ustrojstwa Królewny Finn chciał zobaczyć aurę Miętówki, ten powiedział, że nie zobaczy nic ciekawego i prawdopodobnie chciał uciec, co oznacza, że może coś ukrywać.
  • Słowa, które wypowiada lokaj Miętówka w odcinku Nemesis, podczas przemieniania się i próby ataku na Peace Mastera, to mantry używane przez wyznawców indyjskiej religii - Sikhizmu. Takie mantry mają zapewnić ochronę wypowiadającemu.
  • Miętówka, w takich aspektach jak np. konszachty z ciemnymi mocami, wykazuje podobieństwo do Sebastiana Michaelisa, lokaja z serii anime i mangi "Kuroshitsuji".

Galeria