FANDOM


Be More
1000px-Titlecard S5E28 Bemore
Oryginalny tytuł: Be More
Polski tytuł: Ktoś wyjątkowy
Data premiery: 22 lipca 2013Ziemia

23 września 2014 Polska

Poprzedni odcinek: W cudzej skórze
Następny odcinek: Wiedźma

Ktoś wyjątkowy jest to dwudziesty ósmy odcinek, piątego sezonu i sto dwudziesty drugi ogółem.

Streszczenie

BMO usuwając sobie pliki, ulega zepsuciu. Finn i Jake postanawiają odnaleźć jego twórcę, aby przywrócił sprawność robota.

Fabuła

BMO usuwa pliki w swoim komputerze. Niestety usuwa również najważniejszy plik przez, który  nie może w pełni funkcjonować. Finn i Jake odnajdują kryjówkę stwórcy ich przyjaciela. Przy wejściu wita ich inny robot DMO i oprowadza ich po fabryce. Bohaterom nudzi się oprowadzanie i postanawiają sami naprawić robota, lecz napada na nich grupa LMO, którzy są policjantami. Podczas ucieczki trafiają do innego pomieszczenia, w którym siedzi twórca. Jest nim stary cyborg w ludzkiej skórze o imieniu Moe. Pomaga chłopcom naprawić BMO, a potem pokazuje im inne roboty, które są rodziną komputera.  

Bohaterowie

Główni

Drugoplanowi

Ślimak

Ciekawostki

  • Finn na początku myślał, że Moe to człowiek, lecz przez proces starzenia się nie zostało mu zbyt wiele organów ludzkich (możliwe, że tylko skóra), dlatego nie jest on człowiekiem lecz cyborgiem.
  • Gdy Finn, Jake i BMO przebijają się przez coraz niższe poziomy budynku, widać w nim typowo chłopięcy pokój z łóżkiem, na którym jest napis "AMO". Możliwe, że Moe zbudował robota, który miał mu zastąpić syna.
  • Nie jest to pierwszy odcinek, w którym występuje "rodzeństwo" BMO. W odcinku Wśród Poduszek, gdy Jake zrzuca na Finna stos poduszek, możemy zobaczyć maleńkiego CMO.
  • Dowiadujemy się z tego odcinka, że "BMO" to skrót od "Be more".
  • BMO można włączyć i wyłączyć, wciskając jednocześnie i przytrzymując D-pad oraz trójkąt.
  • BMO ma plik command.electricslide.exe, co jest odniesieniem do popularnego tańca electric slide.
  • BMO ma dosłownie złote serce.
  • Złote serce, dyplom oraz medal są odniesieniem do podarunków, które dostały postacie z bajki "Czarnoksiężnik z krainy Oz".


Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.