FANDOM


Królewna Szlamu (ang. Slime Princess) po raz pierwszy pojawiła się w odcinku "Więźniowie Miłości". Zaproponowała Finn'owi małżeństwo, jednak zrezygnowała gdy Jake powiedział jej, że Finn moczy się w majtki (było to oczywiście kłamstwo). W odcinku Filmowcy podczas kręcenia filmu przez Finn'a i Jake'a, Królewna wpada do rzeki z aligatorami. Jednak wychodzi z tego cało całując aligatora. W odcinku Wierność Królowi jako pierwsza spotyka Fajnego Króla na placu zabaw. Twierdzi, że jej siostra jest zła ,ponieważ chciała podbić Ooo, ale nie mając prawdziwego męża nie mogła tego zrobić.

Wygląd

Księżniczka wygląda tak, jak brzmi, jak glob szlamu.Większość jej ciała ma nudny wapienno-zielony kolor, ale ma również żółtą cerę w centrum swego ciała. Ma dwa ramiona, które gdy nie są używane mogą zniknąć z powrotem do swojego ciała. Nosi tiarę podobną do Królewny Balonowej, tylko klejnot jest zielony, a Królewny Balonowej jest turkusowy.

Zdolności

W ,,Dzień Królewny", okazało się, że ma zdolność do wydobycia jaj z jej ciała i handlu nimi z innymi królestwami. Jednakże, ujawniono także, że jest rzemieślnikiem, a nie może po prostu zrobić jajka na komendę. Nie wiadomo czy inne szlamy też tak potrafią.

Ciekawostki

  • Jej tiara jest bardzo podobna do tiary Królewny Balonowej, która ma zdolność blokowania mocy telepatycznej. Nie wiadomo czy Królewny Szlamu tak potrafi.
  • Jest ulubioną księżniczką Pendletona Warda, bo ma ,,głos gorącej pani".
  • Jest jedną z królewien, w których Lodowy Król znajdzie coś idealnego.
  • Według CN w Ameryce Łacińskiej, chce być ona ambasadorką Królestwa Zwierząt, ale obawia się soli.
  • W polskiej wersji językowej często, gdy jest o niej mowa, ale nie ma jej w pobliżu, jest nazywana Chudą Królewną. Jest to jednak błąd w tłumaczeniu spowodowany tym, że angielskie słowo "slime", czyli szlam, przypomina w wymowie słowo "slim", które oznacza "chudy"/"szczupły".

Występowanie w odcinkach

Ważniejsze występy

Drobne występy

Wspomniano

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.