FANDOM


Medal

Artykuł Miesiąca
Ta strona została wybrana przez społeczność w comiesięcznym głosowaniu i otrzymała miano "Artykułu Miesiąca".

Królewna Malinka jest Władczynią Owocowego Królestwa, które zamieszkują Owocowi ludzie. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku Więźniowie Miłości, w którym Lodowy Król zmusza ją do grania na Keyboardzie. Była jedną z królewien (drugą była Królewna Hot-Dog), które pomogły uwolnić Jake'a z lodu, w którym uwięził go Lodowy Król. W odcinku Księgowidło, występuje dosłownie na chwilę. W odcinku Oczy Lodowy Król ponownie ją porywa ale Finn i Jake ją ratują. Pojawia się również w odcinku Wierność królowi, w którym jest jedną z wielbicielek "Fajnego Króla" (Lodowy Król). W odcinku Jake kontra Me-Mow zostałaby niemalże zamordowana przez Me-Mow'a gdyby nie obżarstwo Jake'a, który ujawnił jego kryjówkę, jednak później podczas próby ataku jagody królewny odpadają co ją ratuje, stwierdziła, że nie czuje się najlepiej i ma potrzebę pójścia do szpitala. W Pięciu krótkich opowieściach siedzi na widowni i ogląda pokaz talentów, na którym przypadkowo zostaje uderzona piłką do koszykówki rzuconą przez Królewnę grudkowego kosmosu, która się i odbija i trafia do kosza. W odcinku Mały Łobuziak jest uwięziona w klatce przez Lodowego Króla razem z innym królewnami, który czyta im swoje opowieści. Stwierdzają one, że są one złe i bardziej wolą wersję opowieści Marceliny. W odcinku Meble i mięso jest bardzo zdenerwowana na Finna i Jake'a, którzy chcą ją przekupić. Z tego powodu rozkazała roztopić złoto i ich nim zalać, jednak ostatecznie jej się nie udaje. Pod koniec odcinka Finn stwierdził, że trzeba napisać list z przeprosinami aby Królewna się więcej nie gniewała.

Wygląd

Królewna wygląda jak zwyczajna malina. Ma złotą koronę z czerwony klejnotem na szczycie gałązki. Kiedy jej jagody się odczepią przypomina wiśnię. W odcinku Meble i mięso możemy zauważyć, że kiedy się zdenerwuje jej twarz zmienia odcień na ciemniejszy.

Charakter

Królewna Malinka jest bardzo dziewczęca. Jak większość królewien podkochuje się w Finnie. Jest równie słodka jak słoniczka. W niebiezpieczeństwie pozwala się chronić dzięki czemu Finn ratuje ją w odcinku Jake kontra Me-Mow.

Umiejętności

Potrafi odczepić swoje jagody, nie wiadomo czy jest to kontrolowane. W odcinku Jake kontra Me-Mow twierdzi, że po prostu nie najlepiej się czuje i ma potrzebę pójścia do szpitala.

Występowanie w odcinkach

Role główne

Role drugoplanowe

Wspomniana

Ciekawostki

  • Malinka 11
    Jej telefon wygląda jak kiść winogron.
  • Razem ze swoimi strażnikami zasnęła do kołysanki, którą śpiewał Finn.
  • Lodowy Król znajdzie w niej coś idealnego, dowiadujemy się tego w odcinku Potworna narzeczona, w którym kradnie on jej część ciała.
  • Prawdopodobnie jest mięsożerna, gdyż jedzenie np. owoców czy warzyw w jej przypadku byłoby kanibalizmem.
  • Jest najczęściej porywaną (przez Lodowego Króla) królewną, nawet częściej niż Królewna Balonowa.
  • W odcinku Jake kontra Me-Mow dowiadujemy się, że jej poddani bardzo ją kochają.
  • W odcinku, Gorący dotyk Jake zasugerował Finnowi, że jest ona dla niego lepszą kandydatką od Królewny Ognia.
  • W odcinku Meble i mięso chciała zabić Finna i Jake'a wylewając na nich przetopione złoto należące do nich.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.