FANDOM


KGK to Królewna Grudkowego Kosmosu. Jest drugą najczęściej występującą królewną, tuż za Królewną Balonową. Jej kontrastową wersją jest Książę Grudkowego Kosmosu. Jake i Finn byli w Grudkowym Kosmosie, gdy KGK przypadkowo ugryzła Jake'a w nogę. Od Odcinka "Obcinanie włosów" uciekła z domu do lasu i przez parę tygodni siedziała tam i jadła fasolę. Według jej opowieści, w odcinku "Potwór" znalazła watahę wilków, która wzięła ją pod opiekę, lecz uciekła ze względu na to, że z powodu jej hałasowania wilki ją zaatakowały. Podczas ucieczki znalazła małą wioskę i zaczęła ją terroryzować jako "Potwór". Zaczęła zjadać wszystkie zapasy. Po tej historii powróciła do swojego domu w Grudkowym Kosmosie. Bardzo często zakochuje w innych postaciach, lecz zawsze to są tylko zauroczenia. Jest niegrzeczna wobec rodziców. Pierwszy raz wystąpiła w odcinku "Tarapaty w Grudkowym Kosmosie". 

Opis

Oficjalna biografia

Królewna Grudkowego Kosmosu pochodzi z Królestwa Grudkowego Kosmosu, które swoim kształtem przypomina chmurę. Królewna zachowuje się jak typowa, rozpieszczona nastolatka.

—Oficjalna strona serialu

Wygląd

Wygląda jak fioletowa chmurka. Ma bardzo ostre zęby i żółtą gwiazdkę na czole, która świeci, gdy Królewna lewituje. Kiedy się pobije, wygląda jak kula z rękami. Nie nosi nawet korony, która reprezentowałaby jej szlachetność, jednakże prawdopodobnie gwiazdka na czole jest jej odpowiednikiem.

Umiejętności

Jak większość Grudek, nie ma nóg, ale potrafi latać. Może także komuś wstrzyknąć jad, który zamienia ugryzionego w Grudkę. Kiedyś przez przypadek, prawie zamieniła Jake'a w grudkę.

Osobowość i cechy charakteru

Zachowuje się jak buntownicza nastolatka. Kłóci się z rodzicami i śmieje się z czyiś porażek, lecz potrafi być miła dla innych. Czę
Fasola

KGK gotuje fasole w lesie, po ucieczce z domu

sto źle rozumie niektóre rzeczy i szybko wpada w złość, na przykład w odcinku "Prosto z Nocosfery" pomyślała, że rzeź, którą prowadzi Hunson Abadeer to impreza i weszła na nią, ponieważ jest na niej Królewna Hot-Dog. Nierzadko jest również leniwa, co widać np. w odcinku "Bądź czuła". Jej najlepszą przyjaciółką jest Melissa i królewna Żółw (o której wiadomo niewiele)


Debiuty

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

 Sezon 8

Tumblr n0aps4aEN81qe75x7o3 250

"To trochę jak u wilkołaków" (animacja)

Ciekawostki

 • Jest (wg. Pendletona Warda) zbudowana z napromieniowanego pyłu gwiezdnego.
 • Jej "klejnot" na czole można wyjąć. Zrobili to Finn i Jake w odcinku "Król Zły". Jak potem się okazało, nie był to klejnot (w odróżnieniu od reszty klejnotów królewien, nie wpadł w żaden otwór w Księgowidle przeznaczony dla klejnotów).
 • Najprawdopodobniej ma kompleksy, marzy o byciu seksi.
 • Wysłała Jasia do innego wymiaru, ponieważ była o niego zazdrosna.
 • W odcinku Tarapaty w Grudkowym Kosmosie jest zaproszona na podwieczorek.
  Images-1427205867

  KGK podczas bitwy na jedzenie.

 • Najlepsze chwile w życiu spędziła w klubie filmowym Finna i Jake`a.
 • Jej ciało pokryte jest małymi fioletowymi włoskami
 • Pendleton Ward zdradził, że wymyślił głos KGK, gdy pewnego dnia dla zabawy przeklinał udając przy tym nieogarniętą nastolatkę.
 • Królewna Żółw jest jej najbliższą przyjaciółką.
 • W odcinku Orgalorg widać, że przyjaźni się z Gunteliną.
Podwieczorek

KGK na podwieczorku.

Smutna KGK


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.