FANDOM


Medal

Artykuł Miesiąca
Ta strona została wybrana przez społeczność w comiesięcznym głosowaniu i otrzymała miano "Artykułu Miesiąca".

Królewna Ciastko (Okruszek) to sierota, który bardzo chciał zostać Królewną. Na końcu odcinka Królewna Ciastko stał się Władczynią Królestwa Traw.

Wygląd

Królewna Ciastko to Słodyczanin. Jest wielkości Jake'a. To ciastko czekoladowe z nogami i rękami. Ma bardzo duże oczy.

Charakter

Chociaż napadł na bank i szantażował Królewnę jest pozytywną postacią, ponieważ chciał tylko spełnić marzenia. Okruszek jest realistą - zrozumiał, że ucieczka przed Bananową Strażą nie ma sensu, bo on nie ma szans, by zostać królewną. Miał bardzo ciężkie życie, ponieważ został porzucony jako dziecko i mieszkał w Sierocińcu. Lubił tam zabawiać swoich rówieśników, lecz oni byli zbyt smutni, żeby się dołączyć. Po pewnym czasie Okruszkowi udzieliła się ta postawa i nic nie robił całymi dniami jak inne sierotki. Gdy pewnego dnia do domu przyszła Królewna Balonowa sprawiła, że wszyscy jakby odżyli. Ciastko podziwiał ją za to, lecz kiedy powiedział jej, że chce być taki jak ona, ta roześmiała się, niszcząc w ten sposób jego marzenia.

Relacje

Jake jest bardzo dobrym przyjacielem Ciastka. Prawdopodobnie dzięki niemu Ciastko został Królewną, spełniając w ten sposób jego marzenie. Pies pomagał Okruszkowi w ucieczce z miejsca popełnienia przestępstwa. Słodyczanin pomógł uwierzyć Jake'owi, że może zostać listonoszem.

Królewna Balonowa zrujnowała marzenia Ciastka, co popchnęło go do popełnienia przestępstwa - szantażował ją, że zabije małych Słodyczan, których zamknął w sklepie, jeśli ona nie pozwoli mu być królewną. Tak naprawę Ciastko najprawdopodobniej nie zrobiłby krzywdy małym kolegom.

Odcinki

Występowanie w Odcinkach

Rola w Odcinkach

Ciastko uwięził małych Słodyczan w sklepie i szantażuje Balonową, że jeśli nie odda mu korony nie wypuści jej poddanych. Jake i Finn wyruszają uwolnić zakładników. Kiedy pies rozmawia z Okruszkiem okazuje się, że doskonale się rozumieją i Jake pomaga Okruszkowi w ucieczce z miejsca zbrodni. Gdy docierają do przepaści Ciastko postanawia nie uciekać dalej, gdyż stwierdził, że to nie ma sensu, bo on nie ma szans na zostanie królewną i popełnia samobójstwo skacząc z klifu. Na dole okazuje się, że pokruszył się, ale nie umarł. Gdy trafia do szpitala Jake, Finn i Balonowa postanawiają spełnić jego marzenie i mianują go Królewną Królestwa Traw, wszyscy pacjenci składają mu pokłon, a on jest wreszcie szczęśliwy.

Cytaty

Chcę być Królewną!

Królewna Ciastko

Ciekawostki

  • Próbował popełnić samobójstwo skacząc z klifu, jednak tylko roztrzaskał się na małe kawałeczki. Przeżył, ale później mieszkał w szpitalu psychiatrycznym.
  • Kawałki czekolady, które są posypką w ciastku żyją i pomagały Okruszkowi w popełnieniu przestępstwa. 
  • Jest mężczyzną, a pomimo tego chce być Królewną.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.