(Dodawanie kategorii)
Znacznik: categoryselect
Znacznik: Edytor kodu źródłowego
 
Linia 54: Linia 54:
 
* Miecz Finn zostaje zniszczony w tym odcinku, i wydaje się że pod koniec odcinka, [[Miecz z traw|Miecz Traw]] łączy się z nim.
 
* Miecz Finn zostaje zniszczony w tym odcinku, i wydaje się że pod koniec odcinka, [[Miecz z traw|Miecz Traw]] łączy się z nim.
 
* Finn po utracie miecza, wpadł w śpiączkę.
 
* Finn po utracie miecza, wpadł w śpiączkę.
  +
*Gra, w którą włączył BMO nazywa się Metaphor Temle i została ona stworzona przez córkę Jake'a - [[Charlie]].
 
== Galeria ==
 
== Galeria ==
 
<gallery>
 
<gallery>

Aktualna wersja na dzień 14:14, 2 maj 2021

Jestem mieczem to trzydziesty pierwszy odcinek 7 sezonu oraz dwieście trzydziesty ogółem.

Streszczenie[edytuj | edytuj kod]

Po utracie miecza, Finnowi zaczynają się śnić koszmary. Bohater zastanawia się, czy mogą być one prawdziwe.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Finn i Jake próbują złapać bandytę. Idąc przez most Finn zaczyna popisywać się przed Jake'iem podrzucając swój miecz. Niestety za trzecim razem miecz spada w przepaść. Chwilę później bohaterowie próbują odnaleźć miecz, niestety bez skutku. Jake mówi Finnowi że znajdzie następny miecz który wygląda jak on, i idą do domu.

Finnowi śni się że okrada bogatego człowieka w lesie. Finn budzi się z krzykiem, i idzie opowiedzieć wszystko Jake'owi. Pies próbuje pocieszyć przyjaciela i pokazuje mu jego nowy miecz.

Zrobiony przez Jake'a miecz

Finn dziękuje mu, po czym przychodzą Naukowy Kot i niedźwiedź. Kot przypomina mu że czas na ich codzienną walkę. Bohater po krótkiej rozmowie daje się namówić i schodzi na dół. Nowy miecz Finna okazał się beznadziejny w walce i po pierwszym uderzeniu pękł. Finn rzucił rękojeścią w niedźwiedzia a potem, w Kota, tym samym wygrywając ten "pojedynek". Następnie ma monolog, który wypowiada patrząc na pozostałość po mieczu

Wieczorem Finn boi się zasnąć, gdyż podejrzewa że koszmary wrócą. Jake radzi mu aby pograł na BMO lub posłuchał muzyki. Potem przynosi mu herbatę i kładzie się spać. Po chwili Finn łapie się za głowę i ma "wizję", przedstawiającą postać z poprzedniego snu w która odcina kończyny kolczastemu człowiekowi. Wizja kończy się sceną morderstwa, a Finn krzyczy. Bohater myśli że jego zaginiony miecz jest przetrzymywany przez Kolczastych Ludzi więc namawia Jake'a aby, ten poszedł z nim.

Okazuje się że miecz posiada Królewna Bandytów, i z jego pomocą demoluje miasto. Nagle ten sam miecz do niej przemawia. Po krótkiej rozmowie Królewna odcina głowę Burmistrza Kolczastego Miasta, po czym wyrzuca ją na pustyni. Finn i Jake przybywają do miasta. Chwilę później razem z bezgłowym ciałem burmistrza ruszają na poszukiwania miecza i głowy burmistrza.Burmistrz odzyskuje głowę i mówi bohaterom że poszukiwana przez nich postać, poszła do Pudełkowego Królestwa.

KtośzmieczemFinna.png

Gdy przybywają na miejsce, królewna każe oddać wszystkie pudełka, ponieważ chce w nich przechowywać złoto. Finn atakuje królewnę używając kolejnej broni od Jake'a. Ta zostaje jednak szybko przecięta na pół. Nagle na ręce bohatera pojawia się miecz traw. Niestety podczas walki Finn przebija swój Miecz i mdleje.

Jakiś czas później Jake kładzie do łóżka, cały czas śpiącego bohatera. Pies wiesza miecz nad kominkiem, i na miejscu przebitego kryształu kładzie maskę Finna. Kiedy on i BMO wychodzą na zewnątrz miecz zaczyna emitować złowrogie, zielone światło.

Postacie [edytuj | edytuj kod]

Postacie drugoplanowe[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Miecz Finn zostaje zniszczony w tym odcinku, i wydaje się że pod koniec odcinka, Miecz Traw łączy się z nim.
  • Finn po utracie miecza, wpadł w śpiączkę.
  • Gra, w którą włączył BMO nazywa się Metaphor Temle i została ona stworzona przez córkę Jake'a - Charlie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.