FANDOM


Gumbaldia jest miastem stworzonym przez wuja Królewny Balonowej - Gumbalda.

Historia Edytuj

Po tym gdy Królewna Grudkowego Kosmosu uzdrowiła całe Ooo z mocy żywiołów, Ciocia Lisia, Wujek Gumbald i Kuzyn Gumcio zostali przywróceni do swych pierwotnych form sprzed ponad ośmiuset lat. Po tym gdy się ocknęli, od razu zapragnęli zemsty na swej siostrzenicy Bonnibel za to że zamieniła ich w bezmyślnych słodyczan więc zaczęli realizować swój dawny plan - zbudowanie potężnego miasta "Gumbaldi"

Po wydarzeniach z odcinka Razem ze mną w drogę idź (obaleniu Gumbalda, oraz przejęciu tronu Gumbaldi przez Ciocię Lisę) dwie władczynie, Balonowa i Lisia ogłosiły, że od tego momentu oba państwa - Słodkie Królestwo oraz Gumbaldia będą żyły w pokoju i w zgodzie.

Wygląd Edytuj

Pierwszy raz widzimy miasto w odcinku Gumbaldia, położone jest ono wokół Świątyni Ziggurat, tej samej w której Fern chciał zamknąć Finna podczas jego zdrady. Zarówno świątynia jak i całe miasto jest wzorowane na ciastach lub tortach, i jest zbudowane z cukierków oraz ciasta, przez co jest bardzo podobne zarówno wyglądem jak i wykonaniem do Słodkiego Królestwa. Główna siedziba Gumbalda jest położona w świątynii gdzie Gumbald tworzył swoje eksperymenty - Robota Wojennego "Ciasto", Ciastowych Ludzi, Zębo-klony Finna czy przekształcał szczątki Ferna w Zielonego Rycerza.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.