FANDOM


Dzień Królewny to czternasty odcinek szóstego sezonu i sto sześćdziesiąty siódmy ogółem.

StreszczenieEdytuj

Krainie Ooo jest świętowany tytułowy Dzień Królewny. KGK i Marcelina chcą zrobić żart Królewnie Śniadanie.

FabułaEdytuj

Odcinek zaczyna się tym, że Królewna Śniadanie oznajmia o tym, że zaczyna się Dzień Królewny. Królewny zaczynają rozmawiać o sprawach między sobą. Przez tą kłótnię Królewna Grudkowego Kosmosu zaczyna się denerwować. Królewna Śniadania, każe jej się uspokoić, oraz oznajmia, że nie nadaję się na królewnę, ponieważ zachowuje się jak bezdomny... i w sumie jest bezdomna, bo nie ma żadnego królestwa. Zezłoszczona KGK wychodzi z sali, po drodze opróżniając miskę ciastek. Marcelina widząc tą sytuacje, postanawia za nią pójść, jednak po drodze oznajmia to Królewnie Balonowej. Gdy wychodzi, widzi jak KGK kroi plastikowym nożem ściany. Podchodzi do niej, oraz mówi jej żeby wycieli żart Śniadaniowej. KGK zgadza się. Gdy idą do sypialni Śniadaniowej, Marcelina wysyła SMS KB. Docierają do niej, jednak jest ona strzeżona przez straż królewską. KGK postanawia odciągnąć uwagę strażników, by Marcelina mogła się "wgryźć" w nią. Gdy to się udaje, obie wpadają do pokoju i szukają różnych rzeczy. Drugi strażnik widzi, że ktoś się wtargnął do sypialni i postanawia zobaczyć kto. Marcelina znika, a KGK bierze grejpfruty oraz pryska sokiem w oczy straży. Potem wychodzą z sypialni i goni ich reszta strażników. Jeden informuję o tym Królewnę Śniadanie, a ta postanawia się zająć sprawą, zostawiając Dzień Królewny w rękach Królewny Strudel. KGK i Marcelina kradną wóz Królewny i przypadkowo uderza o auto, gdy ona wpada na drogę. Chowają ją w bagażniku oraz wywożą na pustynie. Gdy Królewna Śniadanie się budzi, każą jej wziąć łopatę i kopać, a same odjeżdżają. W czasie przejażdżki Marcelina postanawia oddać płytę, którą wcześniej ukradła z KGK. Jednak przypadkowo wpadają w przepaść. Wypadają z samochodów i lecą. Natomiast na Dniu Królewny, gdy Strudel kończy przemówienie z Królewny Szlamu wypada jajko, które w nią uderza.

BohaterowieEdytuj

Królewny Edytuj

ŚlimakEdytuj

CiekawostkiEdytuj

  • Jest to pierwsze pojawienie się Marceliny i Królewny Ognia w sezonie 6.
  • Pomimo tego, że Marcelina wyszła na dwór za dnia, Słońce jej nie spaliło. Jest to spowodowane tym, że wampirzyca użyła filtru przeciwsłonecznego. Możemy go zobaczyć w pierwszej scenie odcinka oraz na karcie tytułowej.
  • Pomimo że na Dniu Królewny, mogły pojawić się tylko królewny, nie wiadomo jak dostali się tam Cynamonek i Marcelina, która jest królową.
  • Odcinek nawiązuje do filmu z 1991 roku pod tytułem "Thelma i Louise".
  • wiele osób uwarzą że scena w której KB pisze i mówi „O nie wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik" jest jedną z najśmieszniejszych w całym serialu.

GaleriaEdytuj

WideoEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.