FANDOM


Odcinek 7 sezon 5
1000px-Davey Title-1-
Oryginalny tytuł Davey
Polski tytuł Davey
Premiera 14 stycznia 2013 Ziemia

29 listopada 2013 Polska

Poprzedni odcinek Tata Jake
Następny odcinek Loch tajemnic

Davey to siódmy odcinek piątego sezonu serialu, oraz sto jedenasty ogólnie.

Streszczenie

Finn ma dość fanów nie dających mu w spokoju nawet zjeść. Przebiera się za Davey'ego - wymyślonego na szybko mieszkańca drewnianej chatki. W przebraniu zaczyna pracę i nowe życie. Jake'owi nie podoba się że chłopiec zapomniał kim naprawdę jest.     

Historia

Odcinek "Davey" został zainspirowany prawdziwym zdarzeniem z życia Pendletona Warda. Na konwencie Comic-Con Pen podpisywał autografy dla fanów "Pory na Przygodę". Robiło się późno. Naszemu twórcy zaczęło burczeć w brzuchu i próbował wytłumaczyć oczekującym, że jest mu przykro, ale musi już iść i coś zjeść. Gdy się wycofywał, pewna kobieta z impetem przebiła się przez tłum i zaczęła krzyczeć "Pen! Daj mi autograf! Podpisz! Proszę! Proszę! Pen! PROSZĘ! PROSZĘ! PROSZĘ! PROSZĘ! PROSZĘ...!!" i tak w nieskończoność, więc przerażony Pendleton w końcu się ugiął i machnął jej autograf, po czym uciekł na tyły. Tak powstała scena, w której jeden z mieszkańców Słodkiego Królestwa (niebieski lód) woła do Finna "Proszę! proszę! proszę!...!", a Finn podpisuje się na kamieniu dla fana. Cole Sanchez śmieje się, że cały odcinek powstał tylko po to, by zamieścić w serialu tę jedną scenę.

Bohaterowie

Główni

Drugoplanowi

Ślimak

Ciekawostki

  • Scena na końcu odcinka nawiązuje do zakończenia "Prosto z Nocosfery"
  • Davey Johnson jest aktorem komediowym, ma 36 lat i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W amerykańskiej wersji "Pory..." podkładał głos pod Finna, gdy ten wcielił się w niego. To on był inspiracją do stworzenia tej postaci. Poza tym Davey użyczał głosu Ksergiokowi, byłemu królowi goblinów.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.