FANDOM


Człowiek Finn to pierwszy odcinek piątego sezonu Pory na Przygodę, (kontynuacja odcinka Król Zły) oraz sto piątym ogółem.

Fabuła

Finn, Jake i Król Zły przenoszą się do wymiaru gdzie mieszka Prismo - istota spełniająca życzenia. Zły spełnił już swoje życzenie o "zagładzie wszystkich istot żywych". Finn także chce spełnić swoje życzenie: "żeby Król Zły nigdy nie istniał" i przenosi się do swojej życzeniowej rzeczywistości. 

Finn Martens i jego wierny pies wabiący się Jake siedzą w ogrodzie przed domem. Mama woła Finna i prosi go o sprzedanie ich jedynego muła Barbara, by zapłacić Gangowi Losu. Przez przypadek chłopiec odkrywa ukrytą jaskinię, w której znajduje bombę atomową przygniatającą szkielet białowłosego starca i szurniętą staruszkę z bronią laserową. Finn kradnie szkieletowi Magiczną Koronę i idzie sprzedać ją zamiast ukochanego muła. Gang Losu zabiera mu Koronę.

Jake ogląda to na ścianie TV Prismo, jednak z wyłączonym dźwiękiem. Magiczna istota i pies szybko się zaprzyjaźniają.

Postacie

Postacie drugoplanowe

Ślimak

Ciekawostki

  • W tym odcinku Ślimak jest zwykłym ślimakiem, nie ma łapek którymi macha, ani oczu poniżej czułek, ani ust.
  • Dom Alternatywnego Finna jest uderzająco podobny do domu Śnieżnego Golema z odcinka Dziękuję. Możliwe, że to ten sam dom, tylko w innych równoległych wszechświatach.
  • W jednej scenie widać jak kometa przelatuje obok ziemi która jest pod osłoną lodu. Dzięki temu w alternatywnym świecie nie ma wyrwy ziemi.

Galeria


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.