FANDOM


Cynamonek
Cynamonek
Cynamon
Imię: Cynamonek
Wiek: Około 30
Płeć: Mężczyzna
Zajęcie: Od odcinka "Te inne tarty"

Królewski Dostawca Tart Od odcinka "Czerwony tron" Strażnik Królestwa Ognia

Rasa: Słodyczanin
Rodzina: Jake (dziewczyna)

Królewna Ognia (dziewczyna (prawdopodobnie)

Głosu Użyczył: Jacek Kopczyński
Następna postać Kosmiczna Sowa

Cynamonek jest niezdarnym mieszkańcem Słodkiego Królestwa. Często pojawia się w różnych odcinkach. Nie jest bystry i nie potrafi zbyt wiele, ale jest szczęśliwy. Można spotkać go czasami na przyjęciach u Finna i Jake'a.

Rola w odcinkachEdytuj

Cynamonek jest głównym bohaterem w niektórych odcinkach.

CinnamonBun-1-

Orginalny wygląd Cynamonka

Cynamonek rozpoczyna masakrę zombie. Królewna Balonowa testuje ciało zombie w swoim laboratorium. Nagle wchodzi Cynamonek, który oznajmia, że jest głodny. Królewna nie zawraca sobie nim głowy, a Cynamonek nie myśląc długo zajada się ciałem zombie. Staje się żywym trupem, który zaraża innych Słodyczan. Ostatecznie Cynamonek wraca do normalności po wypiciu surowicy.

Królewna Balonowa zleca Finn'owi, aby zaniósł Tarty do królewskiego pałacu. Finn i Jake dostają tarty w antygrawitacyjnym plecaku. Cynamonkowi dają odrzucone z produkcji Tarty i polewają je miksturą paraliżu. Cynamonek rusza bezpieczną trasą wyznaczoną przez Królewnę, natomiast Finn i Jake przedzierają się przez pustynie, ponieważ myślą, że żaden złodziej ich tam nie zaatakuje. Jednak zostają okradzeni z Tart. Cynamonek po dotarciu na miejsce rozdaje wszystkim Tarty. Finn rzuca się na jedną z nich ze strachu, że jedząc je, Balonowa zostanie sparaliżowana. Królewna sięga po drugą Tartę i zjada ją. Jednak może się ruszać. Okazuję się, że to Finn i Jake wzięli zatrute Tarty. Od tego zdarzenia Cynamonek został tartowym dostawcą.

W tym odcinku Cynamonek ma kluczową role. Królewna Ognia traci tron w królestwie, a Cynamonek ratuje ją przed zahipnotyzowanym ludem. Razem jadą na wilku, który nazywa się Jake 2 do domu Finna. Tam Królewna prosi o pomoc, a Finn pyta się, czy ma u niej szanse. Cynamonek za każdym razem odpowiada "Nie". Później na wskutek dostania ognistą kulą Cynamonek dopiekł się i zmądrzał. Wyznaje miłość Królewnie Ognia i postanawia towarzyszyć jej.

Pojawia się na dniu księżniczki razem z Królewną Ognia.

Cynamonek zakańcza koncert Królewny Balonowej.

Cynamonek zamienia się w demona (Ogdoad).

CiekawostkiEdytuj

 • Podoba mu się Królewna Ognia.
 • Jake raz udawał jego dziewczynę.
 • Demon imieniem Ogdoad opętuje go.
 • W odcinku Księgowidło Cynamonek ma oczy koloru zielonego.
 • W wielu odcinkach próbuje zrobić fikołka, ale nigdy mu się to nie udało.
 • Nazwał swojego Wilka Jake 2 na cześć Jake'a.
 • Po uderzeniu przez Strażnika w Królestwie Ognia, nieco się zmienia, już nie jest nierozgarnięty, a jego oczy są inne, prawdopodobnie dopiekł się.
 • Podczas nauki odpierania nowej broni usypiającej Słodkiego Królestwa był jedynym, który nie zasnął z pośród wybranych. Prawdopodobnie dlatego, że nie myślał zbyt dużo (przed dopieczeniem)
 • Jest rycerzem Królewny Ognia.
 • Nauczył swojego wilka (Jake 2) latać.
 • Mimo rozkazów KB został w królestwie Ognia, jako rycerz Królewny Ognia
 • W odcinku ,,kolejne pięć opowieści" można się dowiedzieć, że ma 30 lat i nie lubi spać ze zgaszonym lub za jasnym światłem
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.