FANDOM


Ciocia Lisia (dawniej Maniek) to gumowa ciocia Królewny Balonowej, jako Maniek był informatorem i pomagał Królewnie w utrzymaniu porządku w królestwie.

Jako Maniek pojawił się w kilku odcinkach np. Panika na Śpiącym Przyjęciu gdzie pierwszy raz widzimy jak działa jako informator, pojawia się także w Co wy Zrobiliście? w którym mówi królewnie, że jest potrzebna w zamku. Kolejny raz widzimy go odcinku Zbyt Młoda gdzie ogłasza przybycie Cytryndora do zamku, później pojawia się w epizodzie Wiedźma gdzie pojawia się jako "wyszkolona elita księżniczki" gdzie KB uczy ich przezwyciężyć zasypianie.

W przeciwieństwie do Gumbalda, Lisia nigdy nie była wspominana przed odcinkiem Balonowa Bonnibel, gdzie dowiadujemy się, że została stworzona przez KB. Niestety wszystkie dzieła Balonowej odwróciły się od niej, zawiązując tajny spisek, którego celem było obalenie stwórcy i stworzenie własnego Słodkiego Królestwa. Aby cały plan się powiódł, razem z Gumbaldem i Gumciem stworzyli miksturę, która zamieni ją w prostego słodyczanina, takiego jakim był Pan Kremówka. Podczas gdy świętowali swój plan, zostali zwabieni do spożycia babeczek w których był sok sporządzony przez Gumbalda, który chciał zgarnąć całą władzę tylko dla siebie. Po spożyciu zatrutych babeczek, Lisia zamieniła się w piniatę Mańka na kolejne osiemset lat.

W Haki II, dzięki Królewnie Grudkowego Kosmosu która chciała uratować Ooo przed mocą pierwiastków, nieumyślnie przywróciła ją i całą rodziną do ich pierwotnych form. Po swoim "powrocie" Lisia i cała rodzina ponownie próbowała obalić królewnę, co skutkowało zrujnowaniem urodzin Finna w odcinku Siedemnastka.

Dalej Lisia, razem z Gumbaldem i Gumciem, zamieszkała w Gumbaldi, pomagając Gumbaldowi w rozwijaniu ich ukochanego miasta.

Jednak mimo iż wydawała się złą, w odcinku Razem ze mną w drogę idź gdy Królewna Balonowa i Gumbald wrócili ze świata koszmarów, powstrzymała Gumbalda który chciał otruć Królewnę, zdradzając go. Po tym akcie, Lisia przejęła władzę w Gumbaldi i zgodziła się na zawarcie pokoju między Królestwami, a gdy GOLB - personifikacja chaosu, pojawił się chwilę później, walczyła z nim przewodząc armią Gumbaldi. Dalej widzimy już ją pogodzoną z Królewną Balonową i śpiewającą z nią kołysankę Neddemu.  

Wygląd

Jako Maniek wygląda i ma właściwości jak typowa piniata - przypomina osła i ma papierowe ciało w kolorze różowym, z poziomymi zielonymi paskami. Jako piniata nie ma palców ani stóp, choć mimo to umie trzymać megafon.  

Jako Ciocia Lisia, jest starszą osobą  nosi brązową tunikę, zapięte czarnym pasem. Ma różową skórę, tak jak reszta jej rodziny. Włosy związane są opaską.

Osobowość

Maniek jest trochę nieśmiały i uważa że jako piniata musi uważać by nikt go nie zniszczył. Jest oddany swojej pracy i zawsze ogłasza najważniejsze wydarzenia w zamku Królewny Balonowej.

Jego prawdziwa forma, Ciotka Lisia  z początku była życzliwa i miła dla swojej siostrzenicy i twórczyni, Bonnibel. Chętnie pracowała przy tworzeniu Słodkiego Królestwa, ale w pewnym momencie zaczęła pomagać Gumbaldowi w przejęciu władzy i pozbyciu się Królewny. Wydaje się też być mało inteligenta kiedy to zjadała zatrute ciastko od Gumbalda, mimo że widziała chwile tamu jak Gumcio zamienił się w Chrupcia.

Galeria

Lolly 15 Lolly 5 Lolly 4
Więcej obrazów związanych z tą postacią znajdziesz tutaj: Ciocia Lisia/Galeria.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.