FANDOM


"Ciarki" (ang. The Creeps) to dwunasty odcinek trzeciego sezonu Pory na Przygodę! oraz sześćdziesiąty czwarty odcinek ogółem.

Streszczenie

Finn, Jake, KB, BMO, Cynamonek i KGK zostali zaproszeni na przyjęcie u tajemniczego gospodarza. Okazuje się on być duchem-mordercą chcącym zawładnąć ciałem jednego z gości i tym sposobem pozabijać resztę.

Fabuła

Akcja odcinka rozpoczyna się w pochmurny i burzowy wieczór. Finn i Jake (ubrani w garnitury) z trudem docierają do zamku na przyjęcie, na które zostali zaproszeni przez anonimowego gospodarza. Docierając na miejsce, przed głównymi drzwiami znajdują pudełko z maskami wraz z karteczką, nakazującą włożyć owe maski. Gdy wchodzą do zamku, spotykają tam Królewnę Balonową, Królewnę Grudkowego Kosmosu, Cynamonka oraz BMO, którzy również zostali zatwierdzeni jako goście. Przez moment, wszyscy przedstawiają się swymi zmyślonymi nazwami, którymi to podczas przyjęcia mają się posługiwać.

Gdy Cynamonek odchodzi na moment od grupy (po nieudanej próbie flirtu z KGK), Królewna Balonowa zauważa na jego plecach kopertę. Finn odczytuje list, który ujawnia, iż anonimowy gospodarz jest w rzeczywistości duchem, który ma zamiar przejąć kontrolę nad ciałem jednego z gości i za jego pośrednictwem - zabić wszystkich. Spanikowany Cynamonek usiłuje uciec (pomimo groźby śmierci za próbę ucieczki), jednak wraz z błyskiem grzmotu – zostaje z niego jedynie szkielet. Wszyscy są przerażeni, jednak Jake pozostaje sceptyczny wobec śmierci Słodyczanina - sądzi, że Finn wykorzystał motyw szkieletów z przyjęcia z okazji swych 13-tych urodzin. Chłopak zaprzecza temu. Chwilę później, zwołuje zebranie na schodach i każe BMO wszystkich przeskanować wykrywaczem duchów, aby upewnić się, czy żadna z obecnych osób nie jest opętana. Skanując, BMO posiada pewne podejrzenia co do Jake'a, który jako jedyny nie mrugnął. Wywołuje to wątpliwości u pozostałych - do momentu, gdy BMO przyznaje się, że nie ma wbudowanego wykrywacza (oraz, że po prostu robił z frajdą zdjęcia).

Jake sugeruje, aby poszukać świeczek w wypadku, gdy zgaśnie światło - morderca będzie dzięki nim widoczny i możliwy do złapania. Grupa rozdziela się w poszukiwaniu świeczek - Jake i BMO idą do piwnicy, aby poszukać świeczek, a Finn i dziewczyny idą do holu. W piwnicy, BMO zostaje schwytany przez ducha, przez co Jake, wpadając w panikę - biegnie poinformować resztę. Finn oskarża Jake'a o porwanie BMO, gdyż wciąż wierzył, że jest opętany. Grupa jest wystraszona, gdy słyszą krzyki KGK z toalety - podczas, gdy w rzeczywistości z niej korzystała. 

Bohaterowie

Bohaterowie Główni

Bohaterowie Drugopanowi

Wspomniani

Ciekawostki

  • Ten odcinek jest specjalnym odcinkiem z okazji Halloween.
  • Okładka tytułowa ma nawiązanie do filmu Clue.
  • Na okładce widać gości trzymających różne rodzaje broni: Jake rewolwer, Finn pogrzebacz, BMO świecznik, Królewna Grudkowego Kosmosu linę, a Królewna Balonowa nóż.
  • Pod koniec odcinka ukazuje się Shoko.
  • W Australii odcinek nie został wyemitowany z powodu nieodpowiedniej treści.

Ślimak

Ślimak stoi na schodach obok Finna.

Galeria


Zrzuty ekranu

Odcinek

Pora na Przygodę! ,,Ciarki"

Pora na Przygodę! ,,Ciarki"

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.