FANDOM


 Brzęczek  to szósty odcinek serialu Pora na Przygodę.

Streszczenie

Finn i Jake znajdują małego stworka, podczas ratowania Arbuza Staszka i jego rodziny. Stworek turla się za Finnem i Jakiem, gdyż Finn gwiżdże, naśladując jego mamę (oczywiście nie wiedząc o tym). Dwójka przyjaciół postanawia go zaadoptować z powodu jego śmiesznych ruchów tanecznych i dźwięków które wydawał. Wkrótce się okazuje, że Brzęczek, bo tak go nazwali, zaczyna umierać ponieważ został zabrany z gniazda, w którym jego matka wydziela specjalne soki, dzięki którym młode mogą żyć.

Fabuła

Finn i Jake ratują Staszka i Jego rodzinę. W drodze Finn śpiewa głosem robota, ponieważ kiedyś połknął mały komputer. W drodze do swojego domu Jake pogwizduje na co zwraca uwagę brzęczęk, który zaczął podążać za chłopcami. Finnowi i Jake'owi bardzo spodobał się brzęczęk, więc postanowili zabrać go do domu i postawić go przy łóżku żeby zawszę móc się budzić przy ich nowym przyjacielu. Finn pokazuje brzęczkowi dom, łamie swoją szczoteczkę na pół i daje połowę brzęczkowi. Jake puszcza muzykę, przy której się bawią przez długie godziny demolując przy tym cały dom. Gdy już się ściemnia Finn stwierdził, że nie jest zmęczony, chociaż już prawie zasypiał widząc śpiącego na podłodze Jake'a. Poszedł na górę gdzie położył brzęczka na najwygodniejszym miejscu na łóżku i następnie sam zasnął. Następnego dnia Finn od razu chciał zacząć imprezować, ale zobaczył, że brzęczek jest w nie najlepszej formie. Finn stwierdził że to z głodu, więc chciał zmieszać wszytko co jest w lodówce i dać brzęczkowi. Jake stwierdził, że brzęczek nie chce pić żadnej paćki. Finn dał mu winogrono nazywając je różowym cosiem. Po winogronie Brzęczek zaczął inaczej brzmieć i zmieniał kształty. Po chwili Finn zaczął malować na kartce owoce żeby dowiedzieć się co brzęczek lubi jeść. Okazało się ze je on rysunki. Finn narysował Jake'a i chciał go dać Brzęczkowi. Jake był temu przeciwny, więc sam zjadł rysunek ze swoją podobizną. Finn i Jake zaczynają tańczyć a Brzęczek zaczął wydalać z siebie różowy płyn. Przyjaciele postanowili zatkać mu wszystkie dziurki kolekcją przepasek i szklanych oczu. Brzęczek wybucha a jego ciało rozciągnęło się po całym domu. Pozbierali go i mocno ścisnęli aby go połączyć. Jake stwierdził, że Brzęczek może już nie żyć więc Finn zaczyna go reanimować i całować. Brzęczek z kolorowych całusów narysował obraz swojej mamy. Finn i Jake postanawiają go tam odnieść. Brzęczek podszedł do mamy, ale ta go zaatakowała. Finn zabrał Brzęczka i nie wiedział co ma zrobić. Finn podchodzi do mamy Brzęczka i krzyczy, że mama powinna kochać swoje dziecko. Jake zorientował się, że Brzęczek nie pachnie sokiem mamy, dlatego matka go nie poznaje. Finn wrzuca go do soku mamy gdzie ta go rozpoznaje i wszystko dobrze się kończy.

Bohaterowie

Bohaterowie Główni:

Bohaterowie Drugoplanowi:

Miejsca

Piosenki

Ślimak

Ciekawostki

  • W tym odcinku Finn po raz pierwszy używa swojego elektrycznego głosu, gdyż kiedy był małym dzieckiem połknął komputer. Piosenka, którą śpiewa Finn zaczyna się od słów: "Dziecko wiem czego chcesz''
  • To jest pierwszy odcinek w którym Finn nie śpi w swoim śpiworze.
  • Finn nazwał winogrona "Różowymi Cosiami".
  • W tym odcinku pierwszy raz pokazano dom Finna i Jake'a.

Wideo

  • Wersja Polska
Brzęczek PL

Brzęczek PL

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.