FANDOM


Balonowy Książę
Balonowy Książę (Bubba)
160px-PG1
Imię: Bubba
Płeć Mężczyzna
Wiek: 18(wyglądem)
Rasa: Słodyczanin
Zajęcia/Praca: Książę Słodkiego Królestwa
Naukowiec, Piekarz
Rodzina: Nieznana

Balonowy Książę to męska wersja Królewny Balonowej. Jest jedną z postaci występującej w opowieści napisanej przez Lodowego Króla. Tak jak Królewna Balonowa, ma swojego towarzysza Pana Jednorożka - męska wersja Panny Jednorożek. Podobnie jak Balonowa zna język koreański, tak Balonowy rozumie "mowę" (alfabet Morse'a) Pana Jednorożka. Książę okazywał swoje uczucia Fionnie, lecz okazało się, że była to Lodowa Królowa przebrana za niego, jednak prawdziwy Książę także był zakochany w odpowiedniczce Finna i zaprosił ją na randkę, po czym ta odmówiła. 

Wygląd

Balonowy Książę nosi ubrania i ma kolor skóry tego samego koloru, co jego żeński odpowiednik, tzn. jasno różowa cera, a włosy w ciemniejszym odcieniu różu. Głowa ozdobiona małą złotą koroną z niebieskim klejnotem na środku. Nosi koszulę w odcieniu magenty z jasnoróżowymi bufiastymi rękawami z wcięciami w kolorze lekkiego fioletu. Jego szata jest ozdobiona dużym niebieskim klejnotem ze złotymi żłobieniami. Taki sam klejnot znajduje się przy jego pasie. Od pasa w dół nosi ciemno różowe spodnie z fioletowymi szwami po bokach i buty w jagodowym odcieniu. W przeciwieństwie do swojego żeńskiego odpowiednika, widoczne są u niego różowe, gęste brwi.W zbliżeniu jego oczy są fioletowe.

Charakter

Bubba to ukochany władca Słodkiego Królestwa. Uwielbia prawie wszystkich słodyczan. Jest elegancki, młody i formalny. Charakteryzuję się też inteligencją i zamiłowaniem do pieczenia.

Relacje

  • Fionna jest jego przyjaciółką, lecz wykazuje romantyczne uczucia do niej. Został wielokrotnie przez nią uratowany. Zabolało go to, że w odcinku Bad Little Boy, Fionna wolała zostać z Marshallem na dachu, niż z nim w domku na drzewie.
  • Pan Jednorożek jest rumakiem Balonowego Księcia. Jest wierny tak jak Panna Jednorożek w stosunku do Królewny Balonowej. Przenosi go podczas wyścigu z Fionną w odcinku Fionna i Cake. Wydają się być sobie tak bliscy jak Fiona i Cake.
  • Lodowa Królowa porywa i stara się poślubić książęta. Jej najbardziej upragnionym celem jest Balonowy Książę. Konkuruje z Fionną tak jak Lodowy Król konkuruje z Finnem o Królewnę Balonową.

Występowanie w Odcinkach

Ciekawostki

  • Jego nazwa została zmieniona z "Prince Blowpop", ponieważ "Blow Pop" to nazwa marki. Jednak określenie jest nadal używane w niektórych starszych komiksach i zdjęciach przed zmianą tej nazwy.
  • W komiksach i artwork'ach od Natashy Allegri  pokazuje, że Bubba lubi piec. Potwierdza to odcinek Bad Little Boy w którym przynosi upieczone kremówki. Wydaje się, że pieczenie jest jego głównym hobby, w przeciwieństwie do Królewny Balonowej, która woli naukę.
  • Fionna z łatwością podnosi Księcia.
  • W przeciwieństwie do Królewny Balonowej, ma pokazane brwi i uszy.
  • Istnieje "Pet Society", strój Balonowego Księcia.
  • Jako jeden z nielicznych potrafi używać Starożytnego Magicznego Piekarnika.
  • W oryginalnej wersji językowej pod postać Balonowego Księcia głos podkłada Neil Patrick Harris. Ten aktor najbardziej jest znany ze swojej roli Barneya Stinsona w serialu "Jak poznałem waszą matkę".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.