FANDOM


Żar Miłości (ang. Burning Low) to szesnasty odcinek czwartego sezonu oraz dziewięćdziesiąty czwarty ogółem.

Streszczenie

Finn i Królewna Ognia zaczynają się spotykać. Królewna Balonowa próbuje uświadomić mu idące za tym niebezpieczeństwo. Jake uważa jednak, że jest po prostu zazdrosna.

Fabuła

Przytulas Finn'a i KO

Odcinek rozpoczyna się sceną, w której Finn kończy budowę nowego domku dla Królewny Ognia. Pyta Jake'a z oddali, czy chciałby zobaczyć domek, jednak ten nie chce przerywać wspólnej zabawy Finn'a z królewną - jednocześnie rysując w ziemi Pannę Jednorożek. Królewna Ognia jest ciekawa wnętrza domku; wchodzi do środka i z entuzjazmem uznaje, że podoba się jej. Smuga ognia lekko dotyka buta ucieszonego Finn'a (twierdząc zarazem, że ogień nie parzy go już tak, jak wcześniej), jednak moment później rozprzestrzenia się na całą nogę. Spanikowany Finn wskakuje do jeziora, po czym Jake i Królewna Ognia obserwują z zaniepokojeniem taflę jeziora, czy Finn jest cały. Na szczęście Finn wynurza się z wody i po zaprezentowaniu wodnych sztuczek (o jakie poprosili go Jake i Phoebe), Jake wyjmuje go z wody. Królewna jest wdzięczna Finn'owi za nowy domek, za co Finn proponuje jej przytulanie. Królewna zgadza się, jednak Jake powstrzymuje Finn'a przed objęciem, mając na uwadze ryzyko ponownego oparzenia - w tym celu owija go w folię spożywczą i pozwala mu przytulić się królewnie. Po uścisku, Finn i Królewna Ognia żegnają się.

Bohaterowie

Bohaterowie Główni

Bohaterowie Drugoplanowi

Piosenki

Ślimak

Ślimak pojawia się nad drzwiami Królewny Balonowej.

Ciekawostki

  • Ujawnione jest, że Królewna Balonowa jest odpowiedzialna za zamknięcie Królewny Ognia przez Króla Ognia. Możemy poprzez ten fakt sugerować, iż Bonnibel mogła działać (lub w dalszym ciągu działa) w porozumieniu z nim.
    • Wątek zamknięcia Królewny Ognia w lampionie jest wyjaśniony w odcinku Ziemia i woda.
  • Królewna Balonowa zbiera podatki od Finna i Jake'a.
  • Ten odcinek miał ponad 3,5 miliona widzów, więc ten odcinek najwyżej oceniany do tej pory, bijąc rekord ustanowiony przez odcinek Fionna i Cake.

Odniesienia do kultury

  • Niestabilność elementarnej matrycy Królewny Ognia, która jest wynikiem silnych, romantycznych emocji może doprowadzić do zapalenia jądra ziemi, może być odniesieniem do filmu "Godzilla kontra Destoroyah", gdzie wewnętrzna energia jądrowa Godzilli staję się niestabilna i może spowodować stopienie się do jądra ziemi oraz zapalnie go.

Odniesienia do odcinków

  • Karta tytułowa do tego odcinka jest odwróconą kartą tytułową "Gorąca miłość" - tam Finn płakał nad zdjęciami Królewny Balonowej, a tutaj Królewna płacze nad zdjęciami Finn'a.
  • Muzyka w grze BMO była użyta jako muzyka do tytułowej karty "Dwóch najważniejszych osób".

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.